> O školi  > Informacije

Srednja škola "Jure Kaštelan"

Adresa:      Trg kraljaTomislava 2

21310 Omiš

tel. (021) 861-117

fax. (021) 862-320

e-mail:  ured@ss-jkastelan-omis.skole.hr

Srednja škola „Jure Kaštelan“ obrazuje učenike u četverogodišnjem i trogodišnjem programu.

Od početka 1990-ih godina pa do danas, škola je svoj program zanimanja koji nudi prilagođavala potrebama tržišta, pazeći pritom da to budu tražena, deficitarna zanimanja. Danas, u Srednjoj školi „Jure Kaštelan“, postoje slijedeći programi:

GIMNAZIJE

- opća gimnazija

- jezična gimnazija

ČETVEROGODIŠNJA ZANIMANJA

- hotelijersko-turistički tehničar

- tehničar za elektroniku

TROGODIŠNJA ZANIMANJA

- frizer JMO

- kozmetičar JMO

- kuhar JMO

- konobar JMO

- instalater kućnih instalacija JMO

ŠKOLOVANJE UČENIKA S VEĆIM TEŠKOĆAMA U RAZVOJU

- pomoćni kuhar i slastičar - TES

- pomoćni konobar – TES

Sve informacije o programima i zanimanjima možete pronaći na stranicama Srednje škole „Jure Kaštelan“.

24. travnja škola obilježava svoj Dan škole. Izbor datuma vezuje se uz odluku o osnivanju Gimnazije u Omišu -  24. travnja 1964. godine odlukom Skupštine općine Omiš osnovana je prva Gimnazija u Omišu.

Od 2012. godine uz Dan škole započelo se s realizacijom projekta Kaštelanovo proljeće. Projekt je osmišljen kao natječaj na kojem su dobrodošli svi oblici učeničke kreativnosti (literarna, likovna, dramska, glazbena, plesna i slična umjetnička ostvarenja). Po završetku natječaja bira se najbolji rad/radovi  koji se potom predstavlja na školskoj svečanosti povodom Dana škole te u programu proslave Dana grada Omiša.

U okviru navedenih manifestacija, škola organizira i Dan otvorenih vrata. Dan predviđa posjet učenika osmih razreda osnovnih škola i prezentaciju škole zajedno s programima i zanimanjima koje učenici mogu upisati u Srednjoj školi „Jure Kaštelan“.

Želimo Vam ugodan boravak na stranicama Srednje škole "Jure Kaštelan" Omiš

Srednja škola "Jure Kaštelan" Omiš / Trg kralja Tomislava 2, HR-21310 Omiš / ss-jkastelan-omis.skole.hr / ured@ss-jkastelan-omis.skole.hr