Aplikacija Generator državne mature - nova pomoć za pripremu državne mature

Autor: Ivan Novaković, 9. 4. 2018.

Nacionalni centar za vanjsko vrednovanje obrazovanja (NCVVO) objavio je web aplikaciju Generator državne mature koja sadržava bazu zadataka iz ispita državne mature za Hrvatski jezik, Engleski jezik i Matematiku.

Kako bi korisnik imao pristup generiranim ispitima, mora se na početnoj stranici registrirati u sustav putem AAI podataka i nakon toga prijaviti. Kada korisnik odabere određeni predmet i razinu, generira se određeni broj nasumičnih pitanja iz baze zadataka i kreira se ispit kao na državnoj maturi u 2014./2015. ili 2015./2016. školskoj godini. Korisnik ne može vidjeti nasumično odabrana pitanja dok ne odabere opciju Započni ispit i pokrene odbrojavanje. Nakon isteka vremena zadanoga za rješavanje ispita ili ako korisnik prije isteka vremena odabere opciju Završi ispit, treba prijeći na sljedeću stranicu na kojoj može vidjeti rezultate ispita i prebaciti ih u PDF.

Generator državne mature se nalazi na gdmt.ncvvo.hr.

Srednja škola "Jure Kaštelan" Omiš / Trg kralja Tomislava 2, HR-21310 Omiš / ss-jkastelan-omis.skole.hr / ured@ss-jkastelan-omis.skole.hr