Srednja škola "Jure Kaštelan" Omiš

Anketa - samovrednovanje:

Upitnik za učenike

Anketa - samovrednovanje:

Novosti i događanja u školi
Arduino day
Autor: IVAN NOVAKOVIĆ, 31. 3. 2017.

U sklopu obilježavanja svjetskog dana Arduina 1.travnja 2017. u našoj školi održat će se predavanje i radionica o ovoj najpopularnijoj mikroupravljačkoj platformi koja na zabavan način učenike uvodi u svijet elektronike i programiranja.

Svakako pogledajte priloženi video.

ARDUINO DAY 2017.

U subotu, 1. travnja 2017. od 9 do 13 sati, u sklopu obilježavanja svjetskog Arduino dana, održat će se predavanje i radionica za učenike naše škole, kao i za sve zainteresirane, o mikroupravljačkoj platformi Arduino, zasigurno najznačajnijem i najpopularnijem modulu za edukaciju i kreativni rad na polju elektronike, računalnog programiranja, telekomunikacija  i robotike. Pomoću ogromnog broja pripadajućih komponenti omogućava jednostavno povezivanje s „ vanjskim svijetom“, ostvarivanje praktičnih projekata i eksperimenata s područja tehničkih i prirodnih znanosti.

Nakon uvodne riječi organizatora, uslijedit će predstavljanje jednostavnih i složenih primjera rada na Arduino platformama te samostalan rad sudionika radionice.

Skup se održava u radionici i kabinetu elektrotehnike (učionice 1 i 2) Srednje škole „Jure Kaštelan“ u Omišu, prema rasporedu:

Dobrodošlica sudionicima

Uvod u Arduino